حراجي ماركت
ماشين ريش تراش

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۴:۴۶ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

ساختمان پيش ساخته به بنايي اطلاق مي گردد كه در محيط اوليه ساخته و در محيط ثانويه مونتاژ مي گردد و يا به صورت ساخته شده و آماده اين انتقال صورت مي گيرد ؛ مواد سازنده ساختمان پيش ساخته معمولا متشكل ازتيغه هاي گچي ، مواد پلاستيكي ، چوب و آلياژ هاي سبك اما مستحكم مي باشد . از مهمترين دلايل گرايش انسان به استفاده ازساختمان پيش ساخته ، مي توان به دلايلي نظير قيمت مناسبتر نسبت به ساختمان هاي رايج ، سرعت بالا در آماده شدن آن ، قابليت جابجايي ، عايق بودن در برابر گرما و صدا ، ضد زلزله بودن ، قابليت دمونتاژ و ... اشاره كرد . كانكس ها به عنوان زيرمجموعه اي بسيار رايج از ساختمان هاي پيش ساخته ، نقشي پررنگ در اسكان شهري ايفا مي كنند كه به توضيح بيشتر آن مي پردازيم .

ساختمان پيش ساخته ساندويچ پانلي به عنوان بهترين نوع ساختمان پيش ساخته ، متشكل از ساختاري سبك و مركب بوده كه با اتصال به دو ورق كه در وسط آن يك لايه عايق قرار دارد، مي باشد . از ديگر ويژگي هاي ساختمان هاي پيش ساخته مي توان به مكانيزه شدن ساخت بناها ، كم شدن معايب ، نارسايي ها و درز ها ، كم شدن تلفات انساني و ظرافت بالاي آن اشاره كرد .از مهمترين كاربرد هاي ساختمان پيش ساختهمي توان به استفاده از آن ها در ساخت دفاتراداري و مديريتي ( براي اماكني كه در آن مساحت باز زيادي وجود داشته ولي محيط كمي براي دفاتر اداري در داخل ساختمان وجود دارد ) ، ويلا (علاوه بر حمل آسان به نقاط صعب العبور مانند كوير يا بالاي كوه ، داراي مقاومت زياد در برابر آب و هواهاي مععدد را داشته و مقرون بصرفه مي باشد ) ، اماكن فروشگاهي ، ورزشي ( مانند استخر ها يا زمين هاي سالني ورزش ) سرويس هاي بهداشتي ، مدرسه ( در مناطق دور افتاده كه ساخت مدرسه مشكل بوده و يا توجيه اقتصادي نداشته باشد ) ، نمازخانه و ... اشاره كرد .

 

ساختمان پيش ساخته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۵:۱۳ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

سازه هاي بتني ، به عنوان يكي از مورد اطمينان ترين گزينه هاي ساخت بنا در سده اخير ، طرفداران بسياري در ميان عموم مردم ، علي الخصوص مجموعه هاي عمراني و مشاغل مرتبط به آن پيدا كرده است . اين سازه ها به دليل استحكام بسيار بالا ، انعطاف پذيري قابل قبول و مقرون به صرفه بودنشان ، در ساخت ساختمان ها نيز كاربرد بسياري دارند ، اما اقداماتي كه سبب مي شوند تا اين محصولات ، با اين كيفيت بوجود آيند ، بسيار وقت گير مي باشند . از اين روي براي حل اين مساله ، مجموعه هاي مذكور اقدام به ساخت ساختمان پيش ساخته بتني نموده اند . درساختساختمان پيش ساخته بتني ، اجزاي تشكيل دهنده در محل كارخانه توليد شده و پس از آماده سازي و گذراندن تست هاي سنجش مرغوبيت به محل استقرار دائمي ساخت ساختمان پيش ساخته بتني منتقل مي شوند . از مهمترين مزاياي ساخت اجزاي ساختساختمان پيش ساخته بتني در كارخانه مي توان به كم شدن زمان ساخت ساختمان پيش ساخته بتني در پي انجام مراحل زمان بر آن در كارخانه اشاره كرد . مسلما قالب بندي هاي بتن ، ساخت مواد اوليه ( ملات ) و اعمال آن ، زمان خشك شدن و ترميم هاي احتمالي آن بسيار وقت گير مي باشد كه ساخت اين اجزا در كارخانه زمان ساخت را به طرز چشم گيري كاهش مي دهد . به دليل اينكه كارخانه هاي توليد بتون داراي كادري مجرب و امكانات سخت افزاري كامل هستند ، خروجي كارشان نيز بسيار با كيفيت تر از حالات معمول مي باشد . به طور مثال كارگران مشغول به كار در اين مراكز ، با برنامه ريزي مناسب خط توليد ، تنها به ساخت بتن مشغولند كه اين امر سبب مي شود تا در برابر كارگراني كه در كارگاه ساخت ساختمان بوده و علاوه بر ساخت بتن وظيفه كندن فونداسيون ، چينش ديوار و ساير مراحل ساخت را برعهده دارند ، داراي تجربه بالاتر ، دقت ، سرعت و تسلط بيشتري باشند ، از اين روي بتن توليدي آن ها در حضور مهندسين ناظر و اهل فن با كيفيت تر بوده و مرغوبيت ساختمان پيش ساخته بتني را بيشتر مي كند . از سويي ديگر ساخت بتن در اين اماكن به دليل وجود سخت افزار هاي مورد نياز در آن ( مانند كمباين هاي پيشرفته ساخت بتن ، قالب هاي خاص و محل نگهداري استاندارد آن ها كه قابل انتقال به محل ساخ ساختمان نيستند ) بازدهي و كيفيت ساخت را در مقايسه با بتن هاي مشابه كارگاهي بالا مي برد .

در ساخت ساختمان پيش ساخته بتني طريقه اتصالات و انواع آن يكي از مهمترين فاكتورهاي تقسيم بندي مي باشد كه از مهمترين آن ها مي توان به اتصال ستون به پي ( پيچ شدن صفحه فولادي كف ستون پيش ساخته به پي ساختمان پيش ساخته بتني و پوشش با سيمان و بتن ) ، اتصال ستون به ستون ( جوش ورق فولادي به محل برخورد 2 ستون ) ، اتصال تير به ستون( با

كمك جوش صفحات فولادي از پيش تعبيه شده روي اين 2 جزء به هم) ، اتصال سقف به تير ( با كمك ميلگرد هاي تعبيه شده در اين اجزا ) و اتصال سقف به

 

ساختمان پيش ساخته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۴:۵۲ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

چوب ، در كنار سنگ و خاك ، يكي از اصلي ترين مواد ساخت بنا در تمامي ادوار تاريخي بوده است . اين ماده به دليل حضور بالقوه خود در طبيعت و تعداد متعدد درخت در سراسر اين كره خاكي ، همواره با محيط پيرامونش سازگار بوده و در هر اقليمي ، ماده اي مناسب براي صنع يك بنا مي باشد . چوب علاوه بر قيمت ارزان داراي وزني سبك ، استحكام زياد ، انعطاف پذيري بالا ، ظاهري چشم نواز و دسترسي آسان مي باشد . اين روند تا سال هاي اخير در خانه هاي روستايي نيز ادامه داشته است و از چوب ، به عنواني ستوني مستحكم براي ساخت يك بنا استفاده مي شده است ، اما با پيشرفت تكنولوژي صنعت چوب و ظهور پديده هايي نظير ماشين هاي CNC ، اره ها - تراش هاي ديجيتالي و تركيب محصولات خروجي آن با علوم ديگر از قبيل عمران ، معماري ، شهرسازي و ... ساخت و ساز چوبي را وارد مرحله جديدي كرده است . يكي از نتايج اين پيشرفت ساخت ساختمان پيش ساخته چوبي مي باشد كه در اين سازه ها ، شاهد تركيبي بي بديل از معماري چوبي سنتي و معماري مدرن هستيم .

در ساخت هر بنايي پي يا فونداسيون آن از مهمترين اجزا ومراحل ساخت مي باشد ، به اين دليل كه هر بنا ، در صورت نداشتن بني قوي ، دچار نشست و فرورفتگي در خاك شده و در اثر تشديد آن از بين مي رود كه ساختمان پيش ساختهچوبي نيز از اين قائده مستثني نيست . ساختمان پيش ساخته چوبي به دليل ماده اوليه سبك خود ، در مقايسه با همنوعان بتني و فلزي خود بسيار سبكتر مي باشد . از رايج ترين شالوده هاي مورد استفاده در ساخت ساختمان پيش ساخته چوبي مي توان به شالوده گسترده يا Slab ( كه با توجه به سادگي و ارزاني نسبت به ديگر روش ها ، رايج ترين مدل فونداسيون بوده و پس از ساختن بستري از بتن ، ساختمان پيش ساخته چوبي روي آن مونتاژ مي شود ) ، گربه رو و فونداسيون زير زمين دار اشاره كرد كه هريك با توجه به اقليم ساخت بنا ، نوع كاربري ساختمان و سليقه سازنده ، طرفداران خاص خود را دارند . پس از بستر سازي مناسب براي ساخت يك ساختمان پيش ساخته چوبي ، نوبت به نصب اسكلت چوبي و يا فلزي آن مي رسد . در اين مرحله احداث ساختمان پيش ساخته چوبي ، ابتدا ديوار هاي خارجي و برخي از ديوار هاي داخلي كه متحمل باري مي شوند ، بصورت مستقيم به پي بتني سازه ( با پيچ هاي مهاري ) متصل مي شوند . اين اسكلت اوليه ساختمان پيش ساختهچوبي علاوه بر چوب ، امكان پوشش دهي با مواد گچي ، فلزي ، پليمري و ... را داراست كه در كنار چوب و ساير عايق هاي رايج مانند پلي اورتان ، به تكميل و استحكام بخشي اين سازه مي پردازند . سقف ساختمان پيش ساخته چوبي نيز با قرار گيري روي ديوارهاي خارجي و ستون هاي داخلي در آخرين مرحله اضافه مي گردد.

در پايان نيز مي توان به مهمترين مزاياي استفاده و استقرار در ساختمان پيش ساخته چوبي اشاره كرد كه عبارت اند از مقاومت زياد در برابر نيروي كششي ( مانند زلزله ) ، آتش پذيري كمتر نسبت به فلز و بتن ( آرام سوختن و ذغال شدن به جاي اشتعال ناگهاني ) ، عايق حرارتي حتي در صورت عدم وجود عايق هاي مرسوم ، مقاومت در برابر پديده هاي طبيعي مانند زنگ زدگي در اثر رطوبت ، زيبايي ذاتي با هزينه كم ، زمان كم ساخت ، دام بالا و القاي آرامشي وصف نشدني به ساكنين خود .

ساختمان پيش ساخته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۴:۲۸ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

ساندويچ‌پانل ، معمولا به لايه عايقي از جنس پشم شيشه ، پلي استايرن يا پلي اورتان اتلاق مي شود كه توسط دو لايه فلزي (معمولا ورق الوزينگ يا همان روي و آلومينيم ) احاطه شده است . اين ساندويچ كه مواد تشكيل دهنده آن فلزات سخت و سبك و عايقي مقاوم در برابر صدا و دما مي باشد ، كاربرد زيادي در ساخت ساختمان پيش ساخته دارند ، از اين روي درساختمان پيش ساخته ، ساندويچ پانل به عنوان ماده اصلي ديوار ها و سقف بكار مي رود . اين محصول بدون هيچ محدوديتي قابل استفاده در تمامي ساختمان هاي مسكوني و اداري ، سوله هاي ورزشي و استخرها ، بيمارستان ها ، مدارس ، كارخانجات ، انبارها و حتي خودروهاي داراي يخچال و سردخانه مي شود كه اين گستردگي كاربرد را مرهون قيمت مناسب ، وزن سبك ، طراحي - ابعاد متنوع و بازدهي بالاي خود مي باشد . از ديگر مزاياي ساندويچ پانل در ساختمان پيش ساختهمي توان به ضد آب بودن آن ( ضد زنگي و مقاومت در برابر بارش برف ، باران و شست و شوي ) ، نصب سريع و آسان ، مقاومت بالا در برابر چالش هاي طبيعي و مواد شيميايي اشاره كرد .

از مهمترين ساندويچ پانل هاي موجود در ساختمان پيش ساخته مي توان به ساندويچ پانل پلي يورتان ( عايق صدا ، دما ، رطوبت با وزني سبك ) ، ساندويچ پانل پلي استايرن (كه از يونوليت به عنوان عايق آن استفاده شده و از نوع قبلي خود سبكتر و ارزان تر مي باشد ) و ساندويچ پانل پشم سنگ ( كه به دليل ويژگي ضد حريق بودن خود ، مناسب براي اماكنيست كه احتمال آتش سوزي در آن بيشتر باشد ) . قابل ذكر است كه ساندويچ پانل مورد استفاده در ساختمان هاي پيش ساخته قابل سفارش مي باشند ، از اين روي طرح ، رنگ ، ابعاد و كاربرد آن قابل تعريف بوده و حتي با اعمال تغييراتي ( مانند حذف و اضافه كردن صفحات ساندويچ ، گام هاي آن و ضخامت هاي موجود) ، با توجه به نياز خود تغييري قابل توجه در قيمت تمام شده آن به وجود آورد .

ساندويچ پانل در بناهاي پيش ساخته به 2 صورت سقفي و ديواري كاربرد دارند . توليد ساندويچ پانل سقفي با ابعاد حدودي 1 متر مربعي با ضخامتي متغير رايج است . ساندويچ هاي سقفي علاوه بر اينكه عايق صدا و حرارت هستند ، در برابر حشرات موذي و تهديد هاي ميكروسكوپي همانند قارچ ها نيز مقاوم بوده و به هيچ عنوان پوسيده نمي شوند . لازم به يادآوريست كه وزن اين ساندويچ ها بايد سبك باشد تا ستون ها و ديوار ها بار اضافه اي روي دوش خود حمل نكنند . از سوي ديگرساختمان پيش ساخته ساندويچ پانل ديواري با داشتن ويژگي هاي فوق ، قابليت عبور كابل هاي برق-تلفن و لوله هاي آب-گاز رااز ميان خود داشته و به دليل ارتباط بيشتر و نزديكتر با افراد ، داراي ظرافت و زيبايي بيشتري مي باشند .

 

 

ساختمان پيش ساخته


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۴:۰۸ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]

حراجي ماركت يك فروشگاه مطمئن با محصولاتي با كيفيت است، در اينجا هدف اصلي رضايت مشتري و فروش محصولات با بهترين قيمت و كيفيت مي باشد، فروش تمامي ريش تراش برقي ، آرايشي و مدتخصص حراجي ماركتبوده و لذا خواهشمنديم با نظرات گرم خود ما را در ارائه خدمات بيشار ياري نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۱:۳۸ ] [ مدير ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

لینک ها

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 2
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 38
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» کویر و رصدگاه سه قلعه | بهشت منجمان ایران
» سکه های ایرانی از پاکستان سر درآوردند!!
» بهترین هتل های کالیفرنیا | اقامت در لوکس ترین قسمت های سواحل کالیفرنیا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دم صبحگاهی
» بهترین رستوران های کاشان | نگاهی خوشمزه به شهر کاشان
» رستوران های پراگ | میل خوشمزه ترین ها در سفر شما
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چشمهایش
» راهنمای سفر به دوبلین | نگینی زیبا در قلب اروپا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مسیر حرکت
» سفر به کشور دانمارک | سفری به سبزترین کشور اروپا
» حمام سلطان امیر احمد کاشان | نمونه ای از تاریخی ترین حمام ایران
» آرامگاه فردوسی| شاعر مشهور و پرآوازه ایران زمین
» باکینگهام کاخی دیدنی در سرزمینی اروپایی
» عاقبت مجموعه ای تاریخی و فرهنگی در تبریز
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | عظمت مادر طبیعت
» غذاهای محلی هنگ کنگ را در این مطلب بشناسید!!
» سفر به بلغارستان | راهنمای جامع گشت و گذار در سفر به بلغارستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بیرون از امواج
» مقاصد ماه عسل رمانتیک | هشت مکان مبهوت کننده برای ماه عسل سلطنتی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | رژه
» جاهایی که قبل از 30 سالگی باید دید، متفاوت و خواندنی
» روستای زید | هیجان در بین انبارهای باستانی ایران
» پروازهای گران قیمت در جهان، شاهانه سفر کردن در اوج آسمان
» با شرکت در مسابقه رمضان سامانه سفارش غذا ریحون، 206 برنده شوید
» بازار بزرگ ایران؛ پاسدار و نگاه بان سرمایه های ملی و ارزی
» خوش هیکل ماندن در سفر، سخت اما امکان پذیر
» موزه ای تاریخی بر روی بازدید کنندگان بسته شد؟؟؟
» فست فود اسپریچو | بزرگ ترین پیتزای تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مرغان دریایی
» اهمیت داشتن بیمه سفر| مهم و حیاتی برای کل عمر
» جاذبه های گردشگری ملبورن | اوج هیجان برای تمام سنین و اقشار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | زمستان آرام
» بهترین زمان سفر به بالی | اطلاعات سفر به بالی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | علایق و بی توجهی
» توری دیدنی از معماری کاخ سفید آمریکا
» سفر یک روزه به نیویورک | 15 مورد از بهترین جاهای دیدنی نیویورک
» خوشگذرانی در دبی | 20 جاذبه گردشگری برتر در دبی را بشناسید
» تاثیر قطار سریع السیر مکه به مدینه بر اقتصاد عربستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | زیبایی عجیب طبیعت
» خاش | شهری در دامنه جنوبی قله تفتان
» راهنمای سفر به پراگ| جاهای دیدنی پراگ را بشناسید
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غلبه بر جاذبه
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی قرقیزها
» خوشگذرانی در قشم | آشنایی با جاذبه های گردشگری جزیره زیبای قشم
» بهترین راه حل ها برای کاهش هزینه های سفر به دبی !
» در گران ترین هتل های دنیا شکوه و قدرت را با هم احساس کنید
» قشم تبدیل به الگوی جهانی خاورمیانه می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | اعتیاد به نمک
» لذت سفر به میلان را با دیدنی هایی زیبا به اوج برسانید
» طریقه برخورد با کودکان بیش فعال در حین سفر